В Microsoft представили тисячолітні дискети

Вони зроблені з вкрай незвичайного матеріалу для такого типу пристроїв.

Компанія Microsoft веде роботу над унікальним проектом Project Silica, в рамках якого інженери створюють новий спосіб зберігання даних. Незвичайним став вибір матеріалу для нових носіїв – надміцне скло. Про це повідомляє Slashgear.

Project Silica
Джерело фото: slashgear.com

Для демонстрації працездатності своєї технології розробники записали на скляну дискету класичний фільм «Супермен» 1978 року. Розмір носія становить всього 75x75x2 мм.

Необхідність в пошуку нових рішень для запису інформації викликана зростанням обсягу даних у всьому світі і низькою надійністю використовуваних рішень. Project Silica передбачає нанесення лазером ледь помітних решіток і візерунків на різній глибині в пластині кварцового скла. Цей процес схожий на запис вінілової платівки, але в більш стислому і ускладненому форматі.

Так, голку замінюють алгоритми машинного навчання, які декодують патерни, створені на склі. Скляна пластина товщиною в 2 мм може містити більше 100 шарів даних. Кожен шар складається з окремих вокселей – алгоритм переміщається між ними для розшифровки.

Кварцові скло виявилося відповідним матеріалом, якщо говорити про стійкість до механічного впливу або температур. Всі дані зберігаються всередині скляної пластини, тому мікропошкодження зовнішнього шару не загрожують їх збереження.

Проте Silica все ще перебуває на ранніх етапах розвитку. Інженерам необхідно оптимізувати швидкість як записи, так і читання даних. Якщо інженери доб’ються більшої простоти і зниження вартості використання, ми отримаємо новий спосіб зберігання даних, які не потребують спеціальних умов утримання, але можуть бути використані протягом тисяч років.

Читайте також: Компанія Xiaomi представила свої нові телевізори Mi TV 5

Вадім Дядянін
Вадім Дядянін
Вадім - найдосвідченіший автор сайту ua-rating.org. Його профіль - написання оглядів гаджетів для фітнесу. Маючи зв’язки з постачальниками техніки Вадим їх тестує на собі та описує отриману інформацію. Результати тестів публікуються на нашому сайті. На даний момент Дядянін займається написанням універсального додатка, який би дозволив найпопулярнішим фітнес-гаджетам взаємодіяти з ним і видавати корисну інформацію.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...