В Microsoft представили тисячолітні дискети

Вони зроблені з вкрай незвичайного матеріалу для такого типу пристроїв.

Компанія Microsoft веде роботу над унікальним проектом Project Silica, в рамках якого інженери створюють новий спосіб зберігання даних. Незвичайним став вибір матеріалу для нових носіїв – надміцне скло. Про це повідомляє Slashgear.

Project Silica
Джерело фото: slashgear.com

Для демонстрації працездатності своєї технології розробники записали на скляну дискету класичний фільм «Супермен» 1978 року. Розмір носія становить всього 75x75x2 мм.

Необхідність в пошуку нових рішень для запису інформації викликана зростанням обсягу даних у всьому світі і низькою надійністю використовуваних рішень. Project Silica передбачає нанесення лазером ледь помітних решіток і візерунків на різній глибині в пластині кварцового скла. Цей процес схожий на запис вінілової платівки, але в більш стислому і ускладненому форматі.

Так, голку замінюють алгоритми машинного навчання, які декодують патерни, створені на склі. Скляна пластина товщиною в 2 мм може містити більше 100 шарів даних. Кожен шар складається з окремих вокселей – алгоритм переміщається між ними для розшифровки.

Кварцові скло виявилося відповідним матеріалом, якщо говорити про стійкість до механічного впливу або температур. Всі дані зберігаються всередині скляної пластини, тому мікропошкодження зовнішнього шару не загрожують їх збереження.

Проте Silica все ще перебуває на ранніх етапах розвитку. Інженерам необхідно оптимізувати швидкість як записи, так і читання даних. Якщо інженери доб’ються більшої простоти і зниження вартості використання, ми отримаємо новий спосіб зберігання даних, які не потребують спеціальних умов утримання, але можуть бути використані протягом тисяч років.

Читайте також: Компанія Xiaomi представила свої нові телевізори Mi TV 5

Вадім Дядянін
Вадім Дядянін
Вадім - найдосвідченіший автор сайту ua-rating.org. Його профіль - написання оглядів гаджетів для фітнесу. Маючи зв’язки з постачальниками техніки Вадим їх тестує на собі та описує отриману інформацію. Результати тестів публікуються на нашому сайті. На даний момент Дядянін займається написанням універсального додатка, який би дозволив найпопулярнішим фітнес-гаджетам взаємодіяти з ним і видавати корисну інформацію.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Фотографії Motorola RAZR потрапили в мережу до офіційної презентації смартфона

Федеральна комісія із зв'язку США опублікувала детальну...

У мережі з’явилися якісні рендери Samsung Galaxy A51

Інсайдер @OnLeaks спільно з торговим майданчиком Pricebaba...

Apple планує випустити AR окуляри в 2022 році

До корпорації Apple постійно прикута аж надто...

Google приємно здивувала списком майбутніх ігор перед запуском сервісу Stadia

Стрімінговий ігровий сервіс Google Stadia побачить світ...

Перші подробиці про Samsung W20 5G злили в мережу

Судячи з перших подробиць, новий девайс нічим...

ЗМІ: Sony припинить випуск нових смартфонів

Компанія Sony, мабуть, вирішила скоротити свої витрати...

У Google Play знайдені 49 заражених вірусом додатків

Фахівці компанії Trend Micro, що працює в...