В мережі криптовалюти ETH відбувся хардфорк

Сьогодні, 8 грудня 2019 року, в мережі Ethereum (ETH) на блоці №9069000 в 00:25:09 відбувся запланований хардфорк Istanbul. Тому, ми вирішили ще раз розібрати, що собою являє це оновлення.

Про Istanbul Ethereum в двох словах

Istanbul – це хард-форк в мережі Ethereum. Він має на увазі реалізацію нових правил узгодження мережі ( «угода» між вузлами мережі про те, як вона буде існувати і працювати).

Слово «хард» означає, що це оновлення не має можливості відкату. Іншими словами, існування предстамбульской мережі буде припинено. Якщо учасник мережі не зможе виконати вимоги Istanbul, його комп’ютер не зможе перевіряти транзакції і, отже, втратить здатність брати участь в роботі Ethereum після його поновлення.

Ethereum Istanbul: що нового

Всі новинки, які повинні бути реалізовані в Istanbul, були спочатку представлені як пропозиції щодо поліпшення Ethereum (EIP) різними розробниками Ethereum. Впровадження Istanbul пожвавить наступні шість EIP:

  • EIP-152 дозволяє перевіряти алгоритм Equihash Proof-of-Work (PoW) в контракті Ethereum. У двох словах, це потрібно для взаємодії між Ethereum і ZCash;
  • EIP-1108 пропонує стислий неінтерактивний аргумент знання з нульовим знанням (zk-SNARKS), який представляє собою складні криптографічні докази, використовувані для побудови рішень другого рівня над мережею Ethereum. Це забезпечить масштабованість мережі і скоротить витрати на газ;
  • Два EIP – це коди операцій (інструкції для віртуальної машини Ethereum, що формують смарт контракти). Це дозволить постстамбульскому Ethereum підвищити його стійкість до атак розподіленого відмови в обслуговуванні (DDoS);
  • І нарешті, EIP-2028 і EIP-2200 зменшать деякі непотрібні витрати на GAS для даних, які використовуються в транзакції.

Istanbul Ethereum: думка експерта

Експерти, в основному, позитивно оцінюють перспективи хардфорка Istanbul. Деякі розглядають це як неминучий крок у просуванні Ethereum, оскільки цей хард-форк вирішує проблеми масштабованості і розвитку найсучаснішим способом.

Проте, в співтоваристві Ethereum є група, яка критикує Istanbul як тягар для більш значних змін, пов’язаних з Ethereum 2.0. Наприклад, доктор Адітья Дас з Оклендського університету пророкує конфлікти програмного забезпечення в мережі:

«Деякі з пропонованих оновлень в Стамбулі і Serenity частково збігаються і конфліктують між собою, і розробники Ethereum і зацікавлені сторони продовжують активно обговорювати ефективність окремих пропозицій в рамках кожного оновлення».

Istanbul Ethereum: Висновок

На закінчення, хардфорк Ethereum під назвою Istanbul вже відбувся. Нам залишається тільки нагадати про те, що якщо ви є вузлом в мережі ETH, то не забудьте оновити свої клієнти.

Едік Пастерук
Едік Пастерук
Навчався в ХНУРЕ (Харківському національному університеті радіоелектроніки). Після навчання зайнявся розробкою додатків для Android. Паралельно займаючись написанням оглядів гаджетів для інформаційних ресурсів. На данний момент працює головним редактором ua-rating.org.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...