У смартфонах Samsung, Huawei і Xiaomi виявили критичну вразливість для взлому Android

Як відомо, операційна система Android є «відкритою», а її вихідний код доступний абсолютно кожному. У зв’язку з цим в даному ПЗ постійно виявляють якісь проломи в системі захисту, які можуть використовуватися хакерами для злому мобільних пристроїв, що працюють на базі цієї ОС. Наслідки такого результату очевидні кожному – втрата особистих даних, втрата грошей на банківських рахунках і балансі телефону, розкриття особисті дані, стеження, а також багато іншого. Саме тому сотні людей в світі на постійній основі досліджують «зеленого робота» з метою виявлення в такому небезпечних проломів. Виявити критичну з таких вдалося фахівцям Google з команди Project Zero, які зуміли знайти її в телефонах Xiaomi, Samsung, LG, Huawei і ряду інших виробників.

За словами фахівців, виявлена ​​ними «діра» в захисті може використовуватися для злому смартфонів, що працюють на Android. Йдеться про експлойтів, який дозволяє третім особам отримувати права адміністратора, а потім, після цього, виконувати на мобільному пристрої будь-які дії, починаючи від перехоплення повідомлень і закінчуючи шпигунством за власником смартфона. Уразливість мається на Android 8.0 Oreo і новіших ОС, аж до Android 10. При цьому, в силу ряду причин, проблеми із захистом є не у всіх телефонів, а лише у деяких. У число таких входять моделі від Huawei, LG, Google, Motorola, Xiaomi, Oppo і Samsung.

Джерело фото: itechua.com

Через отримання прав адміністратора пролом дозволяє отримати root-права, що відкриває необмежений доступ до всієї операційній системі, причому такий буде не у власника смартфона, а у третіх осіб, які використовували вразливість критичного рівня в своїх цілях. Жоден антивірус не може врятувати від такої «дірки» в захисті, а виявлена ​​вона була у телефонів Oppo A3, Motorola Moto Z3, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S9, все смартфони LG на Android 8 Oreo, Xiaomi Mi A1, Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Redmi 5A, Huawei P20 і Google Pixel 2/2 XL на Android 9 Pie. Експерти з Project Zero вважають, що і якісь інші моделі смартфонів можуть бути в зоні ризику, проте через відсутність таких «під рукою» перевірити цю теорію вони не можуть.

Джерело фото: 9to5google.com

Компанія Google вже повідомлена про таку проломи, тому вона повинна бути закрита вже з релізом жовтневого поновлення для системи захисту Android, а вийти таке має в найближчі дні. При цьому очевидно, що навряд чи якісь компанії стануть випускати такий апдейт для потенційно застарілих моделей, а значить їх власники можуть у будь-який момент постраждати від такої вразливості, яка є критичною. Експерти з безпеки продовжать і далі шукати в Android різного роду прогалини в захисті, які можуть використовуватися для злому операційної системи і смартфонів, що працюють під її управління.

Читайте також: У смартфонах Samsung з’явиться реклама

Микола Бортнік
Микола Бортнікhttps://ua-rating.org
Микола це журналіст-мандрівник, який намагається не пропускати презентації нових гаджетів від компаній Apple і Samsung. Інформацію з перших вуст із цих конференцій він публікує на своєму YouTube-каналі і сайті ua-rating.org. Доречі, він віддає перевагу техніці Apple і важає, що Стів Джобс перевернув індустрію технологій, але визнає, що Samsung може перейняти пальму першості.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...