У Google Play знайдені 49 заражених вірусом додатків

Фахівці компанії Trend Micro, що працює в сфері інформаційної безпеки, опублікували звіт, в якому йдеться про виявлення 49 шкідливих додатків та ігор в фірмовому магазині Google Play Store.

Google Play вірус
Джерело фото: wired.com

Виявлені додатки являють собою типове рекламне ПО, що маскується під програми для обробки фото і різні ігри. В даний час вони були видалені з Google Play. Загальна кількість завантажень шкідливих додатків до того, як їх вдалося заблокувати, перевищило позначку в 3 млн завантажень.

Шкідливий код рекламного ПО маскувався під «призначені для користувача алгоритми». Крім того, кожен додаток приховувало рекламний браузер, наприклад, Google Chrome і мало функції, що перешкоджають видаленню. Користувачі, які зіткнулися з цими шкідливий, могли помітити, що на робочому столі пристрою загадковим чином з’являється ярлик браузера.

додатки Play market
Джерело фото: newsroom.trendmicro.com

Як і в більшості випадків, шкідливе ПЗ вичікує кілька годин після установки, перш ніж приступити до демонстрації рекламного контента. За рахунок цього користувачеві важче пов’язати появу реклами з установкою якогось конкретного додатка. Фахівці Trend Micro повідомили Google про свою знахідку, після чого всі 49 додатків були блоковані і видалені з Google Play.

Варто відзначити, що останні місяці спостерігається зростання кількості шкідливих додатків в Play Store. У більшості випадків подібне ПО призначається для демонстрації реклами і накрутки кліків, але іноді дослідники знаходять і більш небезпечні програми, здатні викрасти конфіденційну інформацію і дані банківських карт. Це означає, що потрібно проявляти пильність, навіть якщо ви завантажує додатки з офіційного магазину Google.

Читайте також: В Instagram сторіз відомого ді-джея засвітився новий Mac Pro

Вадім Дядянін
Вадім Дядянін
Вадім - найдосвідченіший автор сайту ua-rating.org. Його профіль - написання оглядів гаджетів для фітнесу. Маючи зв’язки з постачальниками техніки Вадим їх тестує на собі та описує отриману інформацію. Результати тестів публікуються на нашому сайті. На даний момент Дядянін займається написанням універсального додатка, який би дозволив найпопулярнішим фітнес-гаджетам взаємодіяти з ним і видавати корисну інформацію.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Android найближчим часом почне оновлюватися самостійно

Як відомо, для установки оновлень смартфону необхідна...

Xiaomi представила новий багатофункціональний годинник

Компанія Xiaomi представила Bluetooth-годинник Qingoing на своїй...

Nike запатентувала блокчейн CryptoKicks для виробництва своїх кросівок

Nike запатентувала технологію виробництва взуття, яка зав'язана...

Ілон Маск розкрив деякі подробиці щодо габаритів Tesla Cybertruck

Електричний пікап Tesla Cybertruck зібрав понад чверть...

Рендери OnePlus 8 Lite натякають на випуску недорогих смартфонів

Компанія OnePlus може повернутися до випуску смартфонів...

В мережі криптовалюти ETH відбувся хардфорк

Сьогодні, 8 грудня 2019 року, в мережі...