У Google Play знайдені 49 заражених вірусом додатків

Фахівці компанії Trend Micro, що працює в сфері інформаційної безпеки, опублікували звіт, в якому йдеться про виявлення 49 шкідливих додатків та ігор в фірмовому магазині Google Play Store.

Google Play вірус
Джерело фото: wired.com

Виявлені додатки являють собою типове рекламне ПО, що маскується під програми для обробки фото і різні ігри. В даний час вони були видалені з Google Play. Загальна кількість завантажень шкідливих додатків до того, як їх вдалося заблокувати, перевищило позначку в 3 млн завантажень.

Шкідливий код рекламного ПО маскувався під «призначені для користувача алгоритми». Крім того, кожен додаток приховувало рекламний браузер, наприклад, Google Chrome і мало функції, що перешкоджають видаленню. Користувачі, які зіткнулися з цими шкідливий, могли помітити, що на робочому столі пристрою загадковим чином з’являється ярлик браузера.

додатки Play market
Джерело фото: newsroom.trendmicro.com

Як і в більшості випадків, шкідливе ПЗ вичікує кілька годин після установки, перш ніж приступити до демонстрації рекламного контента. За рахунок цього користувачеві важче пов’язати появу реклами з установкою якогось конкретного додатка. Фахівці Trend Micro повідомили Google про свою знахідку, після чого всі 49 додатків були блоковані і видалені з Google Play.

Варто відзначити, що останні місяці спостерігається зростання кількості шкідливих додатків в Play Store. У більшості випадків подібне ПО призначається для демонстрації реклами і накрутки кліків, але іноді дослідники знаходять і більш небезпечні програми, здатні викрасти конфіденційну інформацію і дані банківських карт. Це означає, що потрібно проявляти пильність, навіть якщо ви завантажує додатки з офіційного магазину Google.

Читайте також: В Instagram сторіз відомого ді-джея засвітився новий Mac Pro

Вадім Дядянін
Вадім Дядянін
Вадім - найдосвідченіший автор сайту ua-rating.org. Його профіль - написання оглядів гаджетів для фітнесу. Маючи зв’язки з постачальниками техніки Вадим їх тестує на собі та описує отриману інформацію. Результати тестів публікуються на нашому сайті. На даний момент Дядянін займається написанням універсального додатка, який би дозволив найпопулярнішим фітнес-гаджетам взаємодіяти з ним і видавати корисну інформацію.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...