У Google Play виявили 42 вірусних додатки

Додатки зловмисників в Google Play маскуються під простими іграми або звичними програмами – для завантаження відеороликів, нотаток, радіо та інше. Але за основними функціями програми ховається шкідливий код, який відкриває рекламні ролики і оголошення на весь екран смартфона, перекриваючи решті інтерфейс.

реклама на ANDROID
Джерело фото: ijailbreak

Реклама у вірусних додатках сильно відрізняється від звичайної реклами в звичних онлайн-сервісах. Таку рекламу майже неможливо відключити – після закриття одного вікна відразу ж з’являється інше. І в цей час неможливо користуватися іншими функціями смартфона.

У всіх цих додатків сумарно 8 мільйонів завантажень. Велика частина заражених смартфонів знаходиться в Україні, Росії, Казахстані та Ірані. Як повідомляє ESET, Google вже видалила додатки з рекламою, але шахраї продовжують їх поширювати у вигляді apk-файлів.

зараженні додатки
Джерело фото: welivesecurity.com

Зловмисники навчилися маскувати іконки шкідливих додатків під логотипи Google або Facebook. В такому випадку власнику складніше виявити джерело нескінченної реклами.

Для того щоб прибрати нескінченну рекламу, потрібно видалити шкідливий додаток – зазвичай цього вистачає. Потрібно зайти в налаштування смартфона і знайти новий додаток, після якого з’явилася реклама. Але іноді власник смартфона може випадково дати програмі права адміністратора, тоді в настройках слід визначити пункт “Адміністратори пристрою» і прибрати дозвіл.

Для захисту від таких ситуацій, в першу чергу треба відключити установку додатків зі сторонніх джерел або не викачувати apk-файли з сумнівних джерел. Тому що найчастіше шкідливі програми поширюються через сайти в Інтернеті, лише іноді вони просочуються в магазин додатків Google Play.

Читайте також: Huawei представила новий додаток для Android

Едік Пастерук
Едік Пастерук
Навчався в ХНУРЕ (Харківському національному університеті радіоелектроніки). Після навчання зайнявся розробкою додатків для Android. Паралельно займаючись написанням оглядів гаджетів для інформаційних ресурсів. На данний момент працює головним редактором ua-rating.org.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...