Rozetka.ua – про компанію. Історія розвитку. Скандали. Інтерв’ю. Владислав Чечоткін

Інформація про компанію Rozetka.ua

Rozetka.ua – український інтернет-магазин і маркетплейс, який займається дистрибуцією продукції через інтернет. Компанія має представництва (фізичні магазини в Києві та Одесі. Станом на липень 2017 сайт займав 10 місце серед найбільш відвідуваних в Україні, в 2019 році – 14 місце.

Офіційний сайт: rozetka.com.ua
Дата заснування: 2005 рік
Засновники: Ірина Чечоткіна і Владислав Чечоткін
Штаб-квартира: місто Київ, Україна
Оцінна вартість: 230 000 000 доларів
Чисельність працівників: –

Історія компанії Rozetka.ua

Rozetka

Інтернет-магазин Rozetka.ua був створений в 2005 році Владиславом та Іриною Чечоткиними. До цього часу Владислав та Ірина (дружина) працювали в магазині побутової техніки. У зв’язку з вагітністю Ірини і переходом її в декрет почалася розробка інтернет-магазину з продажу електроніки.

Зі слів Владислава, в момент створення ресурсу, він вдень працював в магазині, а ввечері і вночі займався інтернет-магазином. Успіх не змусив себе довго чекати. Перші продажі через новий ресурс почалися в 2006 році.

З кожним місяцем компанія отримувала все більше замовлень, що робило її найбільш популярним інтернет-магазином в Україні. На той момент існувала тільки російськомовна версія сайту.

У 2007 році Владислав Чечоткін переміг у номінації «За найбільший внесок у розвиток ринку роздрібного продажу» конкурсу «Людина року 2007», який провели тижневик «Компьютерное обозрение» та видавничий дім ITC Publishing для визначення тих, хто вніс найбільший внесок у розвиток IT-ринку України.

У 2008 році був відкритий перший офлайновий магазин Rozetka.ua, площею 120 м2. У тому ж році влітку був відкритий другий магазин 160 м2, проте вже в жовтні його довелося закрити через падіння продажів.

У 2010 і 2011 роках Асоціація підприємств інформаційних технологій визнала магазин переможцем конкурсу Ukrainian IT-Channel Award у номінації «Роздрібна компанія (онлайн)».

Весь це час існувала тільки російськомовна версія сайту. Його власники і керівники відмовлялися переказувати сайт на українську мову у зв’язку з технічними складнощами цього процесу.

Відсутність українського інтерфейсу не раз викликала претензії українських користувачів, які позивалися до суду на магазин. Тільки в кінці жовтня 2016 року, після декількох років суперечок і під тиском громадськості, магазин запустив тестову україномовну версію інтерфейсу, яка стала доступною лише небагатьом відвідувачам. Згодом, після закінчення тестування, ця версія стала доступною для всіх користувачів.

У 2016 році платформа rozetka.ua додала функціонал торговельної площадки, з тих пір на сайті свої товари можуть продавати інші учасники.

У жовтні 2016 року компанія купила складський комплекс «Термінал Бровари» під Києвом. Заявлена вартість – 16 млн$, площа – 48,99 тис. квадратних метрів.

За підсумками 2016 року компанія зайняла десяте місце в рейтингу найбільш інноваційних компаній України за версією Forbes Україна.

У січні 2017 року через сайт rozetka.ua почали продаватися ліки.

У червні 2017 року магазин заявив, що не може подати податкову звітність через атаку вірусу Petya, а в листопаді 2017 року в Києві було відкрито гіпермаркет площею 6000 м².

У березні 2018 року Владислав Чечоткін заявив про наявність 2,5 мільйона товарів на платформі. Також за його даними, в грудні 2017 року на сайті було 75 млн відвідувань і 3 млн. продаж.

Скандали

19 квітня 2012 робота сайту була припинена Державною податковою службою за несплату податків на суму близько 8 млн грн. Підприємство звинувачували в завезення товарів з-за кордону за заниженими цінами, що дозволяло отримувати надприбутки, які, за твердженнями ДПА, тіньовими схемами переводилися на рахунки фіктивних фірм. Внаслідок цього держбюджет втрачав мільйони гривень податків.

Податкова служба провела обшук в офісі хостингової компанії Mirohost, на серверах якої був розміщений сайт магазину. За словами Олександра Ольшанського, власника холдингу «Інтернет-Інвест» (власник Mirohost), сервер магазину податківцям було «видано». У той же час у податковій службі заперечували причетність до припинення роботи сайту: за їх словами, вони не відключали сайт і не блокували домен магазину.

У той же день магазин Rozetka.ua перейшов на домен rozetka.com.ua і мігрував на хостинг в Німеччині. Віктор Янукович-молодший висловив думку, що блокування сайтів не можна робити без рішення суду.

Інтерв’ю власника

Читайте також: Про компанію Epam Systems Україна

Едік Пастерук
Едік Пастерук
Навчався в ХНУРЕ (Харківському національному університеті радіоелектроніки). Після навчання зайнявся розробкою додатків для Android. Паралельно займаючись написанням оглядів гаджетів для інформаційних ресурсів. На данний момент працює головним редактором ua-rating.org.

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...