Rozetka.ua – про компанію. Історія розвитку. Скандали. Інтерв’ю. Владислав Чечоткін

Інформація про компанію Rozetka.ua

Rozetka.ua – український інтернет-магазин і маркетплейс, який займається дистрибуцією продукції через інтернет. Компанія має представництва (фізичні магазини в Києві та Одесі. Станом на липень 2017 сайт займав 10 місце серед найбільш відвідуваних в Україні, в 2019 році – 14 місце.

Офіційний сайт: rozetka.com.ua
Дата заснування: 2005 рік
Засновники: Ірина Чечоткіна і Владислав Чечоткін
Штаб-квартира: місто Київ, Україна
Оцінна вартість: 230 000 000 доларів
Чисельність працівників: –

Історія компанії Rozetka.ua

Rozetka

Інтернет-магазин Rozetka.ua був створений в 2005 році Владиславом та Іриною Чечоткиними. До цього часу Владислав та Ірина (дружина) працювали в магазині побутової техніки. У зв’язку з вагітністю Ірини і переходом її в декрет почалася розробка інтернет-магазину з продажу електроніки.

Зі слів Владислава, в момент створення ресурсу, він вдень працював в магазині, а ввечері і вночі займався інтернет-магазином. Успіх не змусив себе довго чекати. Перші продажі через новий ресурс почалися в 2006 році.

З кожним місяцем компанія отримувала все більше замовлень, що робило її найбільш популярним інтернет-магазином в Україні. На той момент існувала тільки російськомовна версія сайту.

У 2007 році Владислав Чечоткін переміг у номінації «За найбільший внесок у розвиток ринку роздрібного продажу» конкурсу «Людина року 2007», який провели тижневик «Компьютерное обозрение» та видавничий дім ITC Publishing для визначення тих, хто вніс найбільший внесок у розвиток IT-ринку України.

У 2008 році був відкритий перший офлайновий магазин Rozetka.ua, площею 120 м2. У тому ж році влітку був відкритий другий магазин 160 м2, проте вже в жовтні його довелося закрити через падіння продажів.

У 2010 і 2011 роках Асоціація підприємств інформаційних технологій визнала магазин переможцем конкурсу Ukrainian IT-Channel Award у номінації «Роздрібна компанія (онлайн)».

Весь це час існувала тільки російськомовна версія сайту. Його власники і керівники відмовлялися переказувати сайт на українську мову у зв’язку з технічними складнощами цього процесу.

Відсутність українського інтерфейсу не раз викликала претензії українських користувачів, які позивалися до суду на магазин. Тільки в кінці жовтня 2016 року, після декількох років суперечок і під тиском громадськості, магазин запустив тестову україномовну версію інтерфейсу, яка стала доступною лише небагатьом відвідувачам. Згодом, після закінчення тестування, ця версія стала доступною для всіх користувачів.

У 2016 році платформа rozetka.ua додала функціонал торговельної площадки, з тих пір на сайті свої товари можуть продавати інші учасники.

У жовтні 2016 року компанія купила складський комплекс «Термінал Бровари» під Києвом. Заявлена вартість – 16 млн$, площа – 48,99 тис. квадратних метрів.

За підсумками 2016 року компанія зайняла десяте місце в рейтингу найбільш інноваційних компаній України за версією Forbes Україна.

У січні 2017 року через сайт rozetka.ua почали продаватися ліки.

У червні 2017 року магазин заявив, що не може подати податкову звітність через атаку вірусу Petya, а в листопаді 2017 року в Києві було відкрито гіпермаркет площею 6000 м².

У березні 2018 року Владислав Чечоткін заявив про наявність 2,5 мільйона товарів на платформі. Також за його даними, в грудні 2017 року на сайті було 75 млн відвідувань і 3 млн. продаж.

Скандали

19 квітня 2012 робота сайту була припинена Державною податковою службою за несплату податків на суму близько 8 млн грн. Підприємство звинувачували в завезення товарів з-за кордону за заниженими цінами, що дозволяло отримувати надприбутки, які, за твердженнями ДПА, тіньовими схемами переводилися на рахунки фіктивних фірм. Внаслідок цього держбюджет втрачав мільйони гривень податків.

Податкова служба провела обшук в офісі хостингової компанії Mirohost, на серверах якої був розміщений сайт магазину. За словами Олександра Ольшанського, власника холдингу «Інтернет-Інвест» (власник Mirohost), сервер магазину податківцям було «видано». У той же час у податковій службі заперечували причетність до припинення роботи сайту: за їх словами, вони не відключали сайт і не блокували домен магазину.

У той же день магазин Rozetka.ua перейшов на домен rozetka.com.ua і мігрував на хостинг в Німеччині. Віктор Янукович-молодший висловив думку, що блокування сайтів не можна робити без рішення суду.

Інтерв’ю власника

Читайте також: Про компанію Epam Systems Україна

Едік Пастерук
Едік Пастерук
Навчався в ХНУРЕ (Харківському національному університеті радіоелектроніки). Після навчання зайнявся розробкою додатків для Android. Паралельно займаючись написанням оглядів гаджетів для інформаційних ресурсів. На данний момент працює головним редактором ua-rating.org.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Фотографії Motorola RAZR потрапили в мережу до офіційної презентації смартфона

Федеральна комісія із зв'язку США опублікувала детальну...

У мережі з’явилися якісні рендери Samsung Galaxy A51

Інсайдер @OnLeaks спільно з торговим майданчиком Pricebaba...

Apple планує випустити AR окуляри в 2022 році

До корпорації Apple постійно прикута аж надто...

Google приємно здивувала списком майбутніх ігор перед запуском сервісу Stadia

Стрімінговий ігровий сервіс Google Stadia побачить світ...

Перші подробиці про Samsung W20 5G злили в мережу

Судячи з перших подробиць, новий девайс нічим...

ЗМІ: Sony припинить випуск нових смартфонів

Компанія Sony, мабуть, вирішила скоротити свої витрати...

У Google Play знайдені 49 заражених вірусом додатків

Фахівці компанії Trend Micro, що працює в...