Німецьким операторам дозволили використовувати обладнання Huawei для мереж 5G

Федеральний уряд Німеччини прийняв рішення дозволити компанії Huawei поставляти своє телекомунікаційне обладнання для створення в країні мереж п’ятого покоління (5G). Більш того, рішення про те, чи використовувати те чи інше обладнання, прийматимуть самі оператори, правда, з урахуванням нових вимог до безпеки.

Huawei 5g
Джерело фото: computerbase.de

Протягом останнього місяця в уряді велися суперечки, чи потрібно виключити обладнання Huawei з потенційно критичних областей мережевої інфраструктури. Основна увага приділялася ядру мережі. В результаті було прийнято рішення, що оператори самі зможуть вирішувати які компоненти, від якого виробника і в якій області 5G-мережі використовувати. Що цікаво, всі три головних німецьких оператора вже використовують обладнання Huawei в своїх мережах п’ятого покоління.

Згідно з новими вимогами, оператори повинні визначити критичні області мережі і встановити для них підвищений рівень безпеки. Однак і в цих областях можна буде використовувати технології від Huawei. Правда, також оператори будуть повинні використовувати в критичних областях і обладнання від європейських компаній Ericsson і Nokia. Також зауважимо, що Федеральне управління з інформаційної безпеки, яке займається сертифікацією мережевого обладнання в Німеччині, буде проводити перевірки безпеки критичних областей мережі.

Якщо ж виявиться, що продукти Хуавей використовуються для шпигунства або саботажу, федеральний уряд подасть апеляцію проти компанії, а також зобов’яже мережевих операторів видалити технології Huawei зі своїх мережі 5G. У свою чергу, оператори зможуть вимагати компенсацію від самої Huawei.

Звичайно, рішення дозволити Huawei поставляти своє обладнання викликало критику з боку деяких урядових фракцій Німеччини. Але в той же час дане рішення виправдано з економічної точки зору, а також позитивно позначиться на торгових відносинах з Китаєм.

Читайте також: Microsoft анонсувала смартфон Surface Duo на Android

Едік Пастерук
Едік Пастерук
Навчався в ХНУРЕ (Харківському національному університеті радіоелектроніки). Після навчання зайнявся розробкою додатків для Android. Паралельно займаючись написанням оглядів гаджетів для інформаційних ресурсів. На данний момент працює головним редактором ua-rating.org.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...