На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper. За їх словами, шкідлива програма повертається на смартфон під управлінням Android навіть після повного видалення даних з девайса, повідомляється на сайті компанії.

Експерти з кібербезпеки отримали смартфон, заражений вірусом xHelper. Їм не вдалося позбутися шкідливої програми навіть після повного скидання пристрою і його перепрошивки. Фахівці помітили, що файли вірусу повертаються на пристрій через деякий час після видалення.

Після вивчення особливостей xHelper експерти з’ясували, що повторне поява програми пов’язано з Google Play, оскільки після відключення онлайн-магазину для Android вірус перестав повертатися. Malwarebytes не вдалося з’ясувати, як саме програма переустановлюється на пристрій, але компанією був зроблений висновок, що xHelper не з’являється безпосередньо з каталогу Google Play, але використовує онлайн-сховище як «димову завісу».

В якості ради з лікування смартфон від вірусу експерти рекомендували тимчасово відключити Google Play через налаштування, перевірити апарат будь-яким антивірусом і видалити сліди шкідливої програми. За заявою фахівців, з великою часткою ймовірності вірус більше не з’явиться.

Вірус xHelper був ідентифікований у травні 2019 року. Програма проникає в смартфон жертви, інсталюється і самостійно встановлює велику кількість додатків.

У січні фахівці Dr. Web розкрили існування трояна для Android, від якого неможливо позбутися, навіть після видалення заражених програм. Єдиним способом вирішення проблеми з вірусом експерти назвали повну перепрошивку ОС Android з офіційних джерел.

Едік Пастерук
Едік Пастерук
Навчався в ХНУРЕ (Харківському національному університеті радіоелектроніки). Після навчання зайнявся розробкою додатків для Android. Паралельно займаючись написанням оглядів гаджетів для інформаційних ресурсів. На данний момент працює головним редактором ua-rating.org.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...