Ціни на модулі пам’яті перестали падати, а далі гряде подорожчання

Контрактні ціни модулів пам’яті для ПК стабілізувалися, — повідомляє аналітична компанія TrendForce. Згідно свіжому звіту, середня ціна модулів DRAM об’ємом 8 Гбайт в серпні склала $25,5, і це рівно стільки ж, скільки така пам’ять коштувала місяцем раніше. І хоча вересень ще не закінчився, аналітики вказують, що і в поточному місяці ціни на модулі пам’яті теж не демонструють жодних ознак зміни.

Іншими словами, ринок модулів пам’яті, якому останнім часом було властиво вельми бурхливу поведінку, увійшов у період застою. Але це тільки початок: шанси відновлення падіння цін на пам’ять практично зведені до нуля. Більше того, далі прогнозується нове подорожчання чіпів і модулів DRAM, яке може розгорнутися в повну силу в другій половині наступного року.

tridentz rgb
Джерело фото: Youtube канал G.SKILL Official

В зупинці тривав довгий час зниження цін на пам’ять повинне відразу кілька факторів. По-перше, роль зіграла напруженість між Японією і Південною Кореєю, в результаті якої провідні виробники чіпів DRAM могли позбутися необхідних матеріалів для напівпровідникового виробництва. Незважаючи на те, що ця ситуація вирішилася, і японський уряд схвалив поставки фоторезисторів і фтористого водню корейським виробникам чіпів, що виникли тертя змусили OEM-виробників замислитися про мінімізації ризиків, збільшити закупівлі і сформувати запас модулів DRAM на своїх складах. Крім того, сезонний ріст попиту був додатково посилений побоюваннями чергового раунду підвищення ввізних мит у США, який потенційно може торкнутися і пам’ять. В кінцевому підсумку попит на пам’ять виявився вище початкових очікувань, що дозволило постачальникам не знижувати ціни модулів DRAM протягом третього кварталу.

І на жаль, зупинка падіння цін — явище аж ніяк не тимчасове. Як кажуть аналітики, тепер слід чекати розвороту тренда. Справа в тому, що всі провідні постачальники чіпів пам’яті, включаючи Samsung, SK Hynix і Micron, знизили капітальні вкладення в розширення виробничих потужностей на наступний рік в середньому на 10 % відносно поточних витрат.

Так, Samsung взагалі не планує нарощувати виробництво DRAM в наступному році. Хоча у другій половині року компанія повинна запустити другу фабрику у виробничому комплексі в Пхентхэке, вона буде брати участь в процесі перекладу потужностей компанії на сучасний техпроцес з нормами 1z нм, тобто ніякого впливу на обсяги поставок не зробить. Нова фабрика M16 компанії SK Hynix буде введена в дію не раніше 2021 року, а на поточному фабриці M10 ємність виробничих ліній, відведених під чіпи DRAM, навпаки, має тенденцію до зменшення, оскільки цей виробник віддає пріоритет іншим типам продукції. Нарешті, не варто очікувати істотного зростання поставок і з боку Micron. Хоча ця компанія добудовує виробничий об’єкт в Хіросімі, він буде використаний для освоєння нового техпроцесу 1z нм і теж не зможе зробити внесок у збільшення поставок. Єдина надія може бути пов’язана з новою тайванської фабрикою Micron, однак аналітики кажуть, що там зараз тривають пусконалагоджувальні роботи, і малоймовірно, що її продукція зробить істотний вплив на обсяги виробництва.

модулі пам'яті
Джерело фото: itreseller.com.pl

Деяке полегшення в ситуації могли б надати китайські постачальники, які в наступному році повинні також розпочати поставки чіпів, однак аналітики вважають, що їх вплив на ринок найближчим часом буде незначним. Обсяги поставок китайських заводів CXMT (Changxin Memory Technologies) і JHICC (Fujian Jinhua Integrated Circuit Company) не перевищать в 2020 році 3 % від загального виробництва DRAM. Компанія CXMT в даний час лише запустила пробне виробництво 8-гігабітних чіпів DDR4 SDRAM і на проектний рівень в 100 тис пластин на місяць вийде лише в 2021 році. Компанія JHICC ж взагалі відчуває проблеми з закупівлею обладнання з-за санкцій США і навіть до кінця наступного року не зможе випускати більше 10 тис пластин на місяць.

Все це стане причиною того, що зростання виробництва пам’яті в наступному році помітно загальмується. Аналітики TrendForce очікують, що збільшення поставок чіпів DRAM в 2020 році стане найнижчим за останні десять років і обмежиться величиною всього лише на рівні 12,5 %. У результаті попит на пам’ять незабаром має всі шанси знову серйозно перевищити пропозицію, що підготує грунт до чергового етапу цінового ралі, початок якої очікується в середині наступного року.

Микола Бортнік
Микола Бортнікhttps://ua-rating.org
Микола це журналіст-мандрівник, який намагається не пропускати презентації нових гаджетів від компаній Apple і Samsung. Інформацію з перших вуст із цих конференцій він публікує на своєму YouTube-каналі і сайті ua-rating.org. Доречі, він віддає перевагу техніці Apple і важає, що Стів Джобс перевернув індустрію технологій, але визнає, що Samsung може перейняти пальму першості.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

ОСТАННІ НОВИНИ

Компанія Xiaomi випустила кращі в світі бюджетні смартфони

Китайська корпорація Xiaomi, яку в минулому 2019...

На Android смартфонах знайшли вірус який неможливо видалити

Фахівці Symantec знайшли і описали вірус xHelper....

У Samsung Galaxy S20 виявили обмеження на зйомку

Південнокорейський технологічний гігант Samsung 11 лютого офіційно...

Офіційно: Xiaomi скасувала презентацію Mi 10 і Mi 10 Pro в Європі

Сьогодні, 13 лютого, відбувся анонс Mi 10,...

В мережі офіційно опубліковані якісні зображення Xiaomi Mi 10 Pro

Уже сьогодні відбудеться презентація гаряче коханої і...

Аудиторія WhatsApp досягла 2 мільярдів користувачів

Представники WhatsApp розповіли в блозі, що вони...

Стало відомо якого рівня вологозахист матиме Xiaomi Mi 10

Xiaomi завершує процес підготовки себе і Mi-фанів...

ЗМІ: У мережу злили головну фішку Sony PlayStation 5

Sony активно готується до презентації PlayStation 5...